MUDr. Kateřina Nová

Aktuality
vloženo: 12.4.2021

Důležité!!

Dostali jsme info, že je možno objednat pacienty při splnění idikačních kritérií k ambulantnímu podání monoklonálních protilátek (REGN-COV2)- nemocnice Klatovy. Podání je nutné nejpozději do 7 dnů od nástupu klinických příznaků.
Podmínky:                                                                                        - pozitivní PCR test (antigenní test)  na SARS-CoV-2 během posledních 3 dnů, zhodnocení počátečního průběhu nemoci  jako lehký, ale se současným vysokým rizikem možného zhoršení stavu s následnou nutností oxygenoterapie a hospitalizace (nejčastěji zhoršení mezi 8-10 dnem od nákazy). 
- z tohoto důvodu, jste-li pozitivně testováni, je Vám nad 65 let či jste v rizikové skupině  s  dg. (obezita, plicní, ledvinové, onkologické onemocnění, kardiak, DM I. typu, roztroušená sklerota, lupus, či s poruchou imunity) zkontaktujte mne co nejdříve.
MUDr. Nová K.

vloženo: 19.3.2021

Očkování info:

Očkování u praktických lékařů je tristní, ráda bych Vás očkovala, bohužel není čím.Tento týden bylo vybráno 5!! praktiků z celého Plzeňského kraje (z celkového počtu 220), neboť koordinátor obdržel pouze 500 dávek (1 balení 100 dávek, nelze rozdělit). Kritériem pro výběr lékaře je počet zájemců na jeho seznamu. Současně vybraní praktici měli více jak 250 pacientů na seznamu. V současnosti Vás mám cca 150 (takže zdaleka o mne uvažovat nebudou), prosím, kdo má zájem o očkování- písněte mail, dám si Vás do seznamu. V případě, že bude uvolněna registrace pro 60+ či chronicky nemocné pacienty v centrálním registru, doporučuji se současně zaregistrovat i tam. 
Děkuji za pochopení Nová K.

vloženo: 7.3.2021

ZMĚNA!!!

V následných třech týdnech (do konce března) budu 2x týdně vypomáhat v nemocnici na lůžkovém odělení, jedná se o středy a pátky. Středy odpoledne bude přítomna sestra (já se budu vracet do ordinace cca mezi 2-3 hodinou), v případě nutnosti si vezme na Vás kontakt, později se ozvu, v pátek střídavě ordinaci bude zajišťovat dr. Trávníková nebo Dr. Jandová. 
OČKOVÁNÍ: drhne, t.č. nelze předpokládat dodávky vakcín přímo k nám, proto prosím, máte-li možnost, registrujte se v centru, lze předpokládat, že budete naočkováni rychleji. (Jste-li již na seznamu u mne, není problém, pokud se budete registrovat dodatečně v nemocnici, mohu Vás ze svého registru vyjmout).
Děkuji za pochopení MUDr. Nová K.

vloženo: 25.2.2021

OČKOVÁNÍ- NEJNOVĚJŠÍ INFO!!!

Na základě nyní skončené konference lídrů Sdružení praktických lékařů předkládám nejnovější info týkající se očkování u nás, praktiků:
1) Od 1.3. by měl být umožněn vstup praktickým lékařům do registru ISIN, kam své pacienty mající zájem o očkování v ordinacích mohou zaregistrovat. Na základě poptávky v tomto registru (počtu zájemců o očkování u daného PL), bude následně zajištěna distribuce očkovacích látek (v současnosti AstraZeneca). Kromě zmiňované poptávky též bude záviset (kraj od kraje), kolik krajský koordinátor uvolní očkovací látky přímo PL (např. Jihočeský kraj zatím proklamoval, že vše půjde do očkovacích center a praktikům téměř nic), nemluvě o dodávkách do ČR. Reálně lze předpokládat, že plně by se mělo začít u nás očkovat v dubnu.
Během víkendu by jsme měli dostat potvrzovací SMS s přístupovými údaji, tak snad to klapne
2) Ti, co chtějí být očkováni v očkovacím centru a zaregistrují se tam, se (prozatím) nemohou registrovat současně i u nás.
3) Zatím platí pro 70+, nicméně intenzivně se jedná i o možnostech registrace vysoce rizikového pacienta mladšího 70 let dle individuálního zvážení PL, ještě se čeká na písemné potvrzení.
Shrnu-li to:Jste-li rozhodnuti se nechat očkovat u nás, postupně (není třeba hned v pondělí) můžete informovat svého PL, že máte zájem se u něj očkovat (zatím Vás zapíše do svého registru), následně budete – během 1 až 4 týdnů dle dodávek očkovacích látek vyzváni na konkrétní den k očkování u svého PL. Nechcete-li být očkováni svým PL, bude možnost se registrovat v centrálním registru (jako dosud 80+) v očkovacím centru.

vloženo: 23.8.2020

DŮLEŽITÉ!!

Vzhedem ke zhoršené situaci u nás ve městě prosím o důsledné dodržování:
1) V čekárně dodržovat odstup 2 metry 
2) Vstup do čekárny a ordinace  s respirátorem (2 roušky)
4) Pokud možno, objednávejte se předem, vzhledem k počtu telefonních hovorů není možno se vždy dovolat (a ani telefon nejsme shopni zvednout pakliže vyšetřuji či sestra nabírá), proto prosím (zvláště tehdy, není-li nutné klinické vyšetření) využijte erecepty, email, ev. zašlete SMS zprávu (na mobil 731109508)  - ozvu se
5) Od 10:30 hodin (po, út, čt) je ordinace vyhrazena pouze pro nemocné s podezřením na Covid-19 či již potvrzených a to po předchozím telefonickém objednání (objednávám po 15 minutách, střídám ordinace z důvodu desinfekce prostor a vyvětrání). 
6) možnost antigenního testování přímo v ordinaci (platí pro nemocné), asymptomatické testovat z kapacitních důvodů nemohu.
7) zatím s platností do konce února zvažte potřebnost preventivních prohlídek
8) očkování: t.č. vyjednáváme možnost spolupráce s očkovacím centrem takového charakteru, které by nám umožnilo vlastními silami naočkovat především imobilní pacienty v domácnostech, jakmile budu vědět více, ihned dám info.
Děkuji za pochopení MUDr. Nová Kateřina

vloženo: 9.2.2021

!! VE ČTVRTEK 18.2.21 PŘÍTOMNA POUZE SESTRA!! - zajišťuji očkování v domově pro seniory

vloženo: 18.1.2021

Očkování seniorů 80 +

Dnem 19. ledna 2021 je na Městském úřadě zřízeno Kontaktní místo, určeno k pomoci seniorům 80+, kteří mají zájem se očkovat a nemají možnost registrace přes registrační systém. Kontaktní místo umožní registraci na pracovišti na Městském úřadě, nebo podle dohovoru výjezdem k seniorovi a provede registraci u něj doma. Pomoc bude poskytnuta i seniorům, kteří nevlastní mobilní telefon. Registrace bude provedena na mobilní telefon zaměstnance úřadu. Kontaktní místo pomůže seniorům rovněž s vyplněním informovaného souhlasu k očkování. Kontaktní místo v tomto případě ohlídá termín očkování a případně pomůže tomuto seniorovi s dopravou do nemocnice. U imobilních seniorů domluví očkování s nemocnicí výjezdem mobilní skupiny.
Kontaktní místo:
Městský úřad, náměstí Svobody 138, Sušice
1. patro, dveře 213
Mgr. Jitka ŠROUBOVÁ, TEL: 376 540 222
Mgr. Lenka DRAŽKOVÁ, TEL: 376 540 199